dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa a catering dietetyczny

Co powinniśmy wiedzieć o diecie bezglutenowej? Nie jest ona dietą odchudzającą. Nie można stawiać jej w jednym rzędzie z dietą tysiąca kalorii, czy dietą śródziemnomorską. Dieta bezglutenowa to dieta lecznicza. To lekarstwo dla ludzi cierpiących na nietolerancję glutenu w swoim organizmie. Nie jest to dieta łatwa w stosowaniu. Jakie więc produkty należy jeść, a z jakimi raz na zawsze się pożegnać? Jak pogodzić dietę bezglutenową z cateringiem dietetycznym? Oto nasze podpowiedzi.

Gluten - czym jest i gdzie go szukać?

Dieta bezglutenowa, to dieta zakładająca całkowite wykluczenie z codziennego menu glutenu, a więc szczególnego rodzaju białka. Źródłem jego jest: pszenica, orkisz, żyto, jęczmień i pszenżyto oraz w wielu przypadkach zanieczyszczony glutenem owies. Dieta bezglutenowa została specjalnie opracowana dla ludzi z alergią na gluten lub chorobą zwaną celiakią. Nie należy mylić ze sobą tych dwóch schorzeń. Alergia na gluten to zwyczajna alergia pokarmowa, natomiast celiakia to choroba autoimmunologiczna. Choć w obu przypadkach podstawą leczenia jest wykluczenie glutenu z diety, to przy celiakii dieta bezglutenowa jest koniecznością do końca życia, natomiast alergia z wiekiem może się zmniejszyć lub całkowicie ustąpić.

Produkty bezglutenowe - co można jeść bezpiecznie?

Produkty naturalnie pozbawione glutenu to: mąka kukurydziana, ryżowa, sojowa, gryczana, mąką z prosa, amarantusa, czy komosy ryżowej. Nie zaszkodzą również odpowiednio przetworzone zboża glutenowe, jednak trzeba bardzo uważać przy ich wyborze. W bezglutenowym jadłospisie można również umieścić potrawy z kaszą jaglaną, orzechami, sezamem, siemieniem lnianym, ziarnami słonecznika, czy soczewicą. Jednak wiele produktów zawiera ukryty gluten, dlatego tak ważne jest uważne czytanie etykiet na produktach. Gluten w składzie produktów sprawia, iż mają one odpowiednią konsystencje, dlatego dodawany jest do wędlin, gotowych dań, czy przetworów w puszkach. Również odnajdziemy go w jogurtach, lodach i wielu innych produktach.

Pomoc w odżywianiu - bezglutenowy catering dietetyczny

Przechodząc na dietę bezglutenową warto rozważyć bezglutenowy catering dietetyczny. Specjalnie dobrane i zbilansowane posiłki zawarte w diecie pudełkowej bezglutenowej to bezpieczny i zdrowy wybór. Wybierając potrawy w bezglutenowym cateringu dietetycznym nie musimy się sami martwić  o odpowiedni dobór składników zawartych w naszych daniach. Firmą, która posiada w swojej ofercie catering dietetyczny bezglutenowy jest Nutridieta. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością dobieramy składniki naszych dań tak, by nie znalazły się w nich alergeny. Wybierając rozwiązanie diety pudełkowej nie musimy szukać produktów bezglutenowych, ani zastanawiać się, jak skomponować posiłki, by dostarczyły nam wszystkich potrzebnych wartości odżywczych. Bezglutenowy catering dietetyczny to kompleksowe rozwiązanie gwarantujące smaczne, zdrowe dania.

Wejdź i poznaj cennik bezglutenowego cateringu dietetycznego Dokonaj świadomego i zdrowego wyboru, postaw na zdrowie!

Skorzystaj z oferty najlepszego cateringu dietetycznego w Gliwicach.
Przeczytaj również:
LISTA PRODUKTÓW O WŁAŚCIWOŚCIACH ANTYNOWOTWOROWYCH