Na czym polega catering dietetyczny?

Wydawać by się mogło, że dieta i wszelkie związane z nią usługi są przeznaczone dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów, jednak w ciągu ostatnich kilku lat pojęcie to ewoluowało i nie kojarzy się już tylko z odchudzaniem. Catering dietetyczny powstał również z myślą o tych, którzy borykają się z problemami alergii i nietolerancji pokarmowych czy różnymi chorobami wpływającymi na procesy trawienne lub osób niemających czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. To, czym różni się on od tradycyjnych abonamentów obiadowych, jest staranne zbilansowanie posiłków i wykorzystanie najlepszej jakości produktów. Ponadto klient otrzymuje pełen pakiet posiłków na cały dzień – 3 lub 5 porcji – dzięki czemu ma zapewnione pożywne dania na cały dzień. Wartym podkreślenia aspektem diety pudełkowej jest również jej różnorodność. Kucharze i dietetycy wspólnie tworzący jadłospis dbają nie tylko o jego odpowiednie wartości odżywcze, ale również walory smakowe oraz różnorodność. Ich propozycje często są zaskakujące i nieszablonowe, dzięki czemu można spróbować nowych dań.

Dieta bezglutenowa – wyeliminuj problematyczny składnik

W obecnych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy różnorodnych produktów i to my decydujemy, które z nich wybrać. Niestety dużą część asortymentu stanowi coraz bardziej przetworzona żywność, która w dużej mierze przyczynia się do rosnącej liczby alergii i nietolerancji pokarmowych występujących u ludzi. Najczęściej spotykaną w ostatnich latach przypadłością jest alergia lub nietolerancja na gluten. Obecny jest głównie w pieczywie, makaronie, kaszach czy ciastach. Białko to powoduje wiele dolegliwości objawiających się różnymi problemami z układem trawiennym, np. wzdęciami bądź biegunką. Po wykonaniu badań diagnostycznych i zyskaniu pewności, to gluten jest przyczyną złego samopoczucia, warto wykluczyć go ze swojego jadłospisu. Może to być spore wyzwanie – przecież jest on niemal wszechobecny w produktach spożywanych na co dzień. Właśnie dla osób, które nie mają pomysłu na nowy sposób żywienia lub potrzebują urozmaicenia, stworzona została dieta bezglutenowa w pakiecie cateringu pudełkowego. Została skomponowana ze składników takich jak warzywa, owoce, orzechy, soja, kukurydza, gryka, ryż czy mięso. Kreatywne podejście profesjonalistów pozwoli stworzyć smaczne dania dostarczające niezbędnych elementów odżywczych. Jedzenie bez glutenu nie musi być nudne!

Catering dla sportowców – dieta Active

W ostatnim czasie coraz więcej ludzi zaczyna podejmować różnego rodzaju aktywności fizyczne. Sport staje się sposobem spędzania wolnego czasu, a nawet hobby. Co więcej, duża część tych osób dostosowuje do tego swój styl życia, a więc włącza też zdrową dietę. Doskonały wybór stanowi więc dla nich catering dla sportowców. Zawiera on specjalnie opracowany jadłospis dostosowany do potrzeb osób trenujących. Dieta ta bogata jest przede wszystkim w białko – jego dawkę podwyższono i z niego pochodzi 30% energii. Jednym z posiłków jest wysokoenergetyczny koktajl. Świetnie sprawdzi się jako posiłek przedtreningowy. Dania skomponowane są tak, aby zapewniać niezbędne składniki odżywcze i jednocześnie wyśmienicie smakować. Wyróżniają się również odpowiednio zbilansowanymi proporcjami mikro- i makroskładników, co ułatwi uzyskać zadowalające efekty treningowe i lepsze osiągnięcia w sporcie. Żywienie oparte na warzywach, pełnoziarnistych produktach, mięsie, nabiale i zdrowych tłuszczach zapewni dużą dawkę energii i pozytywne nastawienie do osiągania swoich celów.

Zalety cateringu dietetycznego

Pierwszymi korzyściami, jakie kojarzą się z dietą pudełkową, są wygoda i oszczędność czasu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych lub tych, którzy wolą poświęcić wolne chwile na realizację hobby. Nie trzeba przejmować się robieniem zakupów, planowaniem posiłków ani gotowaniem – wszystkie dania otrzymuje się o wybranej godzinie pod same drzwi. Kolejną zaletą jest fakt, że każdy pakiet to odpowiednio skomponowany jadłospis, który zostaje opracowany przez specjalistów. Zawiera zdrowe, zbilansowane i smaczne posiłki – można więc mieć pewność, że organizm będzie odpowiednio odżywiony, a kubki smakowe zaspokojone. Ponadto określona liczba pełnowartościowych posiłków sprawi, że wyrobi się właściwie nawyki żywieniowe, ograniczy podjadanie i zachowa regularność w jedzeniu. Niemałe znaczenie ma też szeroki wybór oraz elastyczność w doborze oferty – możliwy jest wybór rodzaju diety, miejsca i czasu dostawy oraz okresu trwania subskrypcji. Oprócz tego catering pudełkowy to doskonały sposób na utrzymanie szczupłej sylwetki, a także zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia. Ta dieta nie ma nic wspólnego z nudnymi, jałowymi w smaku potrawami – zachwyca różnorodnością dań i zaskakującymi kompozycjami smakowymi. Warto wypróbować ją samemu!