Zalety korzystania z cateringu dietetycznego

Zdrowe odżywianie obecnie stało się modne, dzięki czemu coraz więcej osób zaczęło interesować się bilansowaniem i komponowaniem posiłków. Jako konsumenci większą uwagę zaczęliśmy zwracać na jakość żywności oraz skład produktów. Można też zauważyć wśród społeczeństwa ogólnie zmieniające się preferencje zmierzające w kierunku zdrowego stylu życia – zwiększenie aktywności fizycznej, ograniczenie jedzenia typu fast food, mniejsze spożycie mięsa i cukru czy dbanie o sen i odpoczynek. Gotowanie domowych potraw uwzględniających odpowiednie proporcje mikro- i makroskładników może być jednak czasochłonne, a przede wszystkim trudne szczególnie dla początkujących. Idealnym rozwiązaniem może więc być dietetyczny catering, dzięki któremu można codziennie otrzymać zdrowe posiłki wprost pod swoje drzwi. To doskonały sposób na wyrobienie nowych, właściwych nawyków żywieniowych i poznanie zaskakujących kompozycji smakowych.

Catering dietetyczny dobrany do indywidualnych potrzeb

Każdy człowiek ma odmienne gusta i potrzeby, nie tylko w kwestii żywienia. Ponadto w dzisiejszych czasach wiele osób posiada liczne ograniczenia związane ze zdrowiem lub przekonaniami, dlatego nie istnieje jedna uniwersalna dieta odpowiednia dla wszystkich. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy cateringów dietetycznych i w związku z tym oferują szeroką gamę pakietów żywieniowych dopasowanych do różnorodnych potrzeb. Łączy je jednak wspólny aspekt: każdy z nich jest smaczny i właściwie zbilansowany. Dużym zainteresowaniem cieszy się w ostatnim czasie dieta wegetariańska. Związana jest nie tylko ze sposobem odżywiania się – równie istotną rolą odgrywa w niej światopogląd. Wiele osób decyduje się na nią ze względów ekologicznych, etycznych czy religijnych. Wiąże się z eliminacją wszelkiego rodzaju mięs, a także ryb i owoców morza, dlatego bardzo istotne jest, aby posiłki były złożone ze zbilansowanej ilości białka, tłuszczów i węglowodanów oraz zapewniały wszelkie niezbędne składniki odżywcze, zwłaszcza witaminy z grupy B. Uważana jest za jedną z najzdrowszych diet świata, a dzięki bogactwu warzyw i owoców jest polecana każdemu.

Dieta dla sportowców – energetyczna porcja zdrowia

Dieta może kojarzyć się z głodówkami i restrykcjami kalorycznymi związanymi z odchudzaniem, jednak to pojęcie ma jeszcze jedno znaczenie. Obecnie używa się go częściej w kontekście sposobu żywienia, który wybiera każdy z nas. Oprócz preferencji smakowych duże znaczenie ma też zapotrzebowanie kaloryczne, na które wpływ ma wiele czynników: płeć, wiek, wzrost, poziom aktywności fizycznej, rodzaj wykonywanej pracy, masa ciała itd. Oczywistym jest więc fakt, że czterdziestoletni mężczyzna o wadze 90 kg pracujący fizycznie będzie potrzebował innego jadłospisu od dwudziestopięcioletniej kobiety ważącej 55 kg i zatrudnionej w biurze. Ponadto coraz więcej osób podejmuje się uprawiania różnych aktywności fizycznych. Wśród nich są tacy, dla których stało się to hobby i poświęcają ćwiczeniom dużo czasu. Wiąże się z tym również zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne, ale również odpowiednie skomponowanie posiłków pozwalające osiągnąć najlepsze efekty treningowe. W tym celu powstała dostępna w ramach cateringu dieta dla sportowców, którą cechuje przede wszystkim zwiększona zawartość białka. Oprócz tego bazuje na warzywach, pełnoziarnistych zbożach, chudym mięsie i nabiale, a także zdrowych tłuszczach roślinnych. Posiłki przygotowywane są w różnych formach, dzięki czemu zapewniają różnorodność i można je dowolnie wymieniać w ciągu dnia. Przykładowo, często zawarty w zestawie koktajl można zabrać ze sobą na siłownię. Dieta Active to doskonała pomoc w drodze do wymarzonej sylwetki.

Jakie korzyści daje wykupienie cateringu dietetycznego?

Wykupienie wybranego pakietu diety pudełkowej niesie ze sobą wiele korzyści. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda i oszczędność czasu. Nie trzeba martwić się o kupienie wszystkich składników, wymyślać i bilansować dań oraz tracić czasu na przygotowywanie ich w ciągu dnia czy późniejsze sprzątanie. Specjaliści opracowują wszystkie jadłospisy na bazie wysokiej jakości produktów, dbając przy tym o ich doskonały smak. Ponadto różnorodność posiłków pozwala poszerzyć swoje horyzonty kulinarne i posmakować nowych potraw. Sporządzone wcześniej porcje zmniejszają też ryzyko podjadania i pomagają w ustaleniu stałych godzin posiłków. Regularne jedzenie dań z cateringu zawierających cenne składniki odżywcze wpłynie korzystnie na zdrowie i samopoczucie oraz zapewni więcej wolnego czasu w ciągu dnia na inne, przyjemniejsze aktywności.