Dla kogo dieta pudełkowa

Dla kogo dieta pudełkowa?

Coraz częściej słyszymy i czytamy, że pożywienie jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Dzięki edukacji żywieniowej wzrasta świadomość konsumentów, którzy starają się odżywiać zdrowiej. Niestety nie zawsze mamy czas, ale też zdarza się, że nie potrafimy przygotować odpowiednio zbilansowanych i zdrowych posiłków. Bywa też, że choroba, z którą się borykamy, wymaga od nas specjalnego sposobu żywienia. Pomocne mogą się tu okazać cateringi dietetyczne, czyli codzienne zdrowe jedzenie w pojemnikach z dowozem do domu czy biura.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa”, „dieta z dowozem pod drzwi”, czy też catering dietetyczny, to zyskująca coraz większą popularność forma sposobu odżywiania. Wystarczy tylko za pomocą strony internetowej danej firmy zamówić odpowiedni pakiet. Mamy możliwość wyboru ilości posiłków, kaloryczności diety, ale też rodzaju dań. Zamawiający otrzymuje pod wskazany adres (np. do domu) pakiet składający się z pięciu posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, przekąska, kolacja), które są zapakowane w oddzielne estetyczne jednorazowe pojemniki. Jeżeli potrawa wymaga podgrzania, umieszczona jest specjalnym opakowaniu przeznaczonym do odgrzewania np. w kuchence mikrofalowej. Zazwyczaj zamawia się taką dietę na 7 -21 dni. Im wyższy pakiet, tym tańszy. Zaletą firm cateringowych jest to, iż można zamówić np. próbny zestaw 2-dniowy, żeby sprawdzić, czy odpowiada nam taka forma posiłków. Zamawiając dietę pudełkową, codziennie otrzymujemy świeże i zdrowe posiłki, przygotowywane w oparciu o zalecenia dietetyków. Zanim je natomiast zamówimy, możemy dowiedzieć się, jak wygląda przykładowe menu na wybrany okres, żeby uniknąć zdziwienia i rozczarowania przy otwieraniu pudełka.

Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród celebrytów, którzy chcą być fit. Ta forma żywienia staje się coraz bardziej popularna wśród osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, ale też chcących po prostu zdrowo się odżywiać. Po dietę pudełkową sięgają też osoby zapracowane, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Kolejną grupę zamawiających stanowią osoby borykające się z różnymi schorzeniami czy chorobami (np. celiakia, cukrzyca). Osoby te potrzebują specjalistycznej diety, a niestety nie zawsze wiedzą jak ułożyć odpowiednie menu. Firmy cateringowe przychodzą tu z pomocą - jadłospis ustala dietetyk. Wtedy mamy pewność, że menu jest odpowiednio zbilansowane i dostosowane do naszych potrzeb. Z takiej diety mogą też korzystać wegetarianie, pescowegetarianie, osoby z nietolerancjami i alergiami, sportowcy, czy osoby chcące oczyścić i wzmocnić organizm. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni pakiet.

Czy warto korzystać z diety pudełkowej?

Niejednokrotnie osoby przeglądające oferty firm cateringowych zadają sobie pytanie, czy warto korzystać z takiej "diety z dowozem". Jak wszystko, tak i catering dietetyczny ma swoje plusy i minusy. Na pewno posiłki dostarczone do domu czy pracy to oszczędność czasu, którego we współczesnym świecie wszystkim brakuje. Zamawiając gotowe posiłki, nie musimy myśleć o zakupach żywności, liczeniu kalorii, wymyślaniu potraw, gotowaniu. Na dodatek mamy pewność, że przygotowane przez specjalistów dania dostarczą odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin, minerałów i innych cennych dla zdrowia składników odżywczych.

Kolejnym plusem diety pudełkowej jest jej skuteczność potwierdzona przez osoby korzystające z takiej formy żywienia. Różnorodne, kolorowe, niewielkie porcje spożywane w równych odstępach (co 3-4 godz.) korzystnie wpływają na metabolizm, dzięki czemu chudniemy. Ponadto dieta pudełkowa to dobry sposób na zmianę złych nawyków żywieniowych. Możemy też spróbować dań, których nigdy wcześniej nie jedliśmy.

Niestety znajdziemy też i minusy „diety prosto do domu”. Pierwszym z nich, na dodatek decydującym w głównej mierze o jej zakupie, jest cena takiego cateringu. Koszt zestawu posiłków na jeden dzień zaczyna się już od 54 zł, a więc miesięcznie musimy na nie wydać około 1600 zł. Niestety nie każdą osobę na to stać. Wadą diety pudełkowej jest też to, iż nie mamy wpływu na pochodzenie produktów żywnościowych wchodzących w skład danego posiłku. Dlatego przy wyborze cateringu dietetycznego najlepiej bazować na wiarygodnych rekomendacjach - takich jak w przypadku Nutridiety.