Dieta pudełkowa bezglutenowa

Gluten Free


Chcesz poprawić swoje samopoczucie? Wypróbuj catering bezglutenowy z naszej oferty. Oferowana przez nas dieta pudełkowa to wyśmienite posiłki będące bogate w niezbędne składniki odżywcze. Dieta bezglutenowa przeznaczona jest dla osób, które ze swojego menu chcą lub muszą wyeliminować gluten. Wydawać by się mogło, że wszystkie bezglutenowe z natury produkty glutenu nie mają, ale to nie zawsze jest prawdą. Dla przykładu: gryka, czyli sztandarowy produkt węglowodanowy w diecie bezglutenowej, często jest zanieczyszczona innymi zbożami. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku owsa. Polski owies często rośnie po sąsiedzku z uprawami zbóż glutenowych, przez co podczas zbiorów ziarno miesza się z samosiejkami pszenicy czy żyta. To zboże dozwolone dla osób na diecie bezglutenowej pochodzi więc często ze skandynawskich upraw. 

Z czego składa się catering bezglutenowy?


Nietolerancja lub alergia na gluten jest coraz częściej spotykana wśród społeczeństwa. W związku z tym w naszej ofercie polecamy catering bezglutenowy, który wyklucza ze składu to białko. Właściwe proporcje odpowiednio zbilansowanych posiłków dostarczą wszystkich niezbędnych elementów odżywczych. Dieta bezglutenowa uwzględnia jednocześnie ewentualny stopień niedoborów. Jest pełnowartościowa i bogatoodżywcza, bo bazuje w głównej mierze na warzywach, owocach, mięsie, rybach, jajach i zdrowych tłuszczach. Catering bezglutenowy nie jest więc jedynie chwilową modą, ale racjonalnym i korzystnym dla organizmu sposobem odżywiania. Sprawdzi się dla każdego niezależnie od wieku, płci czy trybu życia. Catering bezglutenowy stanowi rozwiązanie dla osób chcących wpłynąć nie tylko na swoje zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Z całą pewnością dieta odgrywa ważną rolę w przypadku np. wczesnych objawów depresji.


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.